طرز تهیه شربت آلبالوی حرفه ای

شربت آلبالو٬ یکی از شربت های بسيار پر طرفدار در فصل تابستان است. با ما همراه شوید تا با طرز تهيه و نکات مهم در تهيه این شربت خوشمزه آشنا شوید.

مواد لازم: آلبالو: ۱ کيلوگرم شکر: ۲کيلوگرم آب: ۱ ليوان وانيل: یک قاشق چایخوری ( در صورت تمایل)

طرز تهیه : آلبالو ها را شسته و پاک کنيد. بهتر است هسته های آلبالو را هم جدا کنيد برای جدا کردن هسته ها هم ميتوانيد از دستگاه هسته گير آلبالو استفاده کنيد و هم با دو انگشت شصت و سبابه به سمت سوراخ (محل اتصال دم به آلبالو) آن به هسته فشار وارد کنيد٬ به راحتی هسته از آن جدا ميشود. آلبالو های هسته گرفته را بين ۲۴ تا ۴۸ ساعت در شکر بخوابانيد و در یخچال نگهداری کنيد٬ بهتر است از ظرف یا قابلمه لعابی استفاده کنيد. آب را اضافه کنيد و قابلمه را با شعله پخش کن روی حرارت بگذارید. شعله را خيلی کم نکنيد چون رنگ شربت تيره ميشود٬ و همين طور شعله را خيلی زیاد نکنيد چون به سرعت ميسوزد و قهوه ای رنگ ميشود.

بایستی حواستان به شربت باشد و هم بزنيد تا شکر در شربت کاملا حل شود. بعد از حل شدن به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقيقه روی حرارت بماند تا قوام آید. از یک صافی استفاده کنيد و آب شربت را در شيشه یا بطری نگهداری کنيد. در ضمن آلبالو ها را در شربت فشار ندهيد چون از شفافيت رنگ شربت می کاهد.

نکات مهم در تهیه شربت آلبالو:

بطور کلی هرگونه شربتی را بهتر است در ظرف لعابی تهيه کنيم شربت آلبالو را اگر با آلبالوی اول فصل که هنوز خيلی رسيده نيست٬ درست کنيم رنگ آن سرخ تند می شود و مزه اش قدری ترش خواهد بود. با آلبالوی رسيده٬ رنگ شربت آلبالویی پخته و ترشی آن کمتر خواهد بود. اگر دم آلبالو را نگيریم شربت ما عطر دم آلبالو را جذب می کند ولی پس از چند ماه رنگ آن به رنگ چای مایل می شود. اگر آلبالو ها ترش بود کمی بيشتر شکر بریزید. به شربت آلبالو غالباً وانيل می زنند ولی بهتر است٬ اول شربت را بدون وانيل درست کنيد و یک ليوان آن را با آب و یخ بنوشيد٬ اگر عطر خود آلبالو به نظرتان کافی نيامد وانيل به آن اضافه کنيد. از آلبالوی باقی مانده در شربت آلبالو می توانيد مربای آلبالو درست کنيد. برای تزیين پارچ شربت می توانيد آلبالو های تازه و هسته گرفته شده را حلقه حلقه کنيد و همراه یخ داخل پارچ بریزید.

 

سوالات رایج در تهیه مربا و شربت:

● کپک زدن و ترش شدن مربا و شربت

این حالت در صورتی در مربا و شربت به وجود می آید که مربا یا شربت به حد کافی قوام نيامده باشد. اگر در یکی دو روز اول متوجه رقيق شدن شربت یا مربا شدید آن را دوباره بجوشانيد تا قوام بياید.

● شکرک زدن مربا و شربت

این حالت در زمانی به وجود می آید که شربت و مربا با حرارت تند جوشيده باشد و آب آن سریع تبخير شده باشد. در چنين حالتی کمی آب جوش اضافه کنيد و شربت را دوباره بجوشانيد یا ممکن است ميزان شيرینی شربت یا مربا زیاد باشد که بهتر است برای مرباها و شربت هایشيرین از کمی آبليموی تازه استفاده شود.

● شفاف شدن شربت ها

برای شفاف شدن شربت ها و جرم گيری آن ها می توان از یک عدد سفيده تخم مرغ استفاده کرد به طوری که وقتی شربت در حال جوش است سفيده را اضافه ولی مخلوط نمی کنيم. سفيده جرم شکر را می گيرد و تيره می شود در نتيجه شربت شفاف می شود. سپس سفيده را از شربت بيرون می آوریم.

copyright 2014-2016 - www.zeez.ir