طرز تهیه کیک اسفنجی

كیك اسفنجی نوعی کیک است که مواد اصلی آن را آرد٬ شکر٬ تخم مرغ تشکیل میدهد . منشأ نام کیک اسفنجی ٬ اسفنج دریایی است و علت نامگذاری آن این است که هنگامیکه کیک بریده شود٬ مانند اسفنج دریایی ٬ بافت این کیک نیز از تعداد بیشماری حبابهای هوایی تشکیل شده است. معمولاً كیك اسفنجی پس از پخت به تنهایی صرف نمیشود بلکه با خامه ٬ کرم کره ٬ باواروا ٬ موس یا انواع میوه ترکیب میشود .

کیک اسفنجی یکی از غنی ترین کیکها از نظر داشتن انواع مواد غذایی است و همچنین یکی از کیکهای اصلی و پایه در شیرینی پزی آمریکایی ­اروپایی به شمار میآید . در زیر می توانید مواد لازم برای تهیه كیك اسفنجی و طرز تهیه كیك اسفنجی را ببینید .

مواد لازم برای تهیه كیك اسفنجی

مواد لازم مقدار یا تعداد توضیحات
آرد قنادی ۳۰۰ گرم معادل ۲ پیمانه
پودر قند ۳۰۰ گرم معادل ۲ پیمانه
تخم مرغ خنک ۶ عدد  
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری سر صاف  
وانیل نوک قاشق چایخوری  
آب جوش نصف پیمانه  

 

نكات لازم برای تهیه كیك اسفنجی

برای تهیه كیك اسفنجی ساده بهتر است از آرد سفید مرغوب استفاده کنید و آرد را حتما سه بار الک کنید .

برای تهیه کیک اسفنجی در صورت نداشتن پودر قند میتوانید شکر را آسیاب کرده و الک کنید .

فر رو روی 140 درجه سانتی گراد روشن می کنیم کف قالب را کاغذ روغنی می اندازیم و فقط زاویه بین کف قالب و دیواره را تا ارتفاع یک سانتی متر با روغن مایع چرب می کنیم .

برای تهیه این مقدار کیک اسفنجی میتوانید از دو قالب 23 سانتی یا یک قالب 25 سانتی با دیواره 10 یا 12 سانتی متری استفاده کنید . طرز تهیه كیك اسفنجی :

برای تهیه کیک اسفنجی ساده ابتدا آرد ٬ نمک و بیکینگ پودر را مخلوط و سه بار الک می کنیم .

زرده و سفیده را از هم جدا می کنیم ٬ سفیده ها رو با همزن و با دور متوسط می زنیم کمی که سفید شد نصف پودر قند را به آن اضافه کرده و آنقدر می زنیم تا فرم بگیرد و از ظرف نریزد .

زرده ها و وانیل را با بقیه پودر قند مخلوط می کنیم و کمی با همزن می زنیم ٬ آب جوش رو سریع می ریزیم و همزمان هم می زنیم تا زرده پخته نشود در این بخش باید سرعت عمل داشته باشید ٬ هم زدن زرده ها بعد از ریختن آب باید زیاد شود تا جایی که رنگش کرم و کشدار شود

سفیده رو آرام و با لیسک به زرده اضافه می کنیم و دورانی هم می زنیم تا کاملا مخلوط شود سپس مخلوط آرد رو کم کم اضافه می کنیم و باز هم به صورت دورانی با لیسک مواد رو یکنواخت می کنیم ٬ نکته مهم در هم زدن در این مرحله این است که باید با لیسک مواد را از یک سمت به سمت دیگر مخلوط کنیم .

مواد کیک اسفنجی را در قالب می ریزیم توجه داشته باشید که دو سوم قالب باید خالی باشد چرا که کیک اسفنجی خیلی پف می کند .

قالب رو توی فر می گذاریم و حدود 40 تا 50 دقیقه زمان می دهیم تا کاملا بپزد . بعد از اینکه با خلال دندان چک کردیم و از پختش مطمئن شدیم کیک را از فر در می آوریم و اجازه می دهیم تا خنک شود و سپس کمربند دور قالب رو باز می کنیم . قالب را روی ظرف مورد نظر بر عکس می کنیم و کاغذ را آرام بر می داریم .

اگر خواستید کیک اسفنجی کاکائویی درست کنید ٬ پودر کاکائو رو به زرده اضافه کنید و با آرد مخلوط نکنید .

اگر دوست دارید کیک اسفنجی خوش طعم ٬ با کیفیت و ماندگاری بالا داشته باشید سعی کنید تا انجایی که میتوانید از میزان بیکینگ پودر کم کنید و کمبودش را با اضافه کردن تخم مرغ به مواد اولیه جبران کنید .

می توانیم کف قالب رو با روغن مایع کمی چرب کنیم و کاغذ روغنی بگذاریم ٬ دیواره ها رو مطلقا بیشتر از همون 1 سانت چرب نکنید چرا که مانع پف خوب کیک میشود .

copyright 2014-2016 - www.zeez.ir